Banner'dan Kablosuz Çözümler

Banner’ın Yeni Nesil Radar Sensörleri ile Güvenilir Algılama ve Konum Geri Bildirimi

banner-hava-sartlari-png

Sağlamlık

T30R Serisi Radar Sensör, kimyasal maddelerden, tozdan ve zorlu hava şartlarından etkilenmeyen teknolojisi sayesinde kararlı ölçümler yapar.

Ücretsiz PC yazılımı, IO-Link, Uzaktan veya Butonla Öğretme gibi ihtiyacınıza uygun konfigürasyon seçenekleri sunar.

Banner’ın Pulse Pro özellikli indikatörlerini kullanarak sadece bir “y” kablo kullanarak algılanan seviye veya mesafeyi kontrolöre gerek duymadan görebilirsiniz. Böylece operatörler süreci rahatlıkla izleyebilir.

Metalden plastiğe geniş yelpazedeki cisimleri 15 metre mesafeye kadar algılar.

T30R serisi radar sensörler, yüksek frekansıyla seviye ölçüm uygulamarında tankın dışından kararlı ölçüm sağlar. İçeride ölçüm yapılması tehlikeli sıvılar için ideal bir çözüm sağlar.

 

Sabit veya hareketli nesnelerin konumunu kolaylıkla tespit eder.

Sinyal karışmasını engellemek amacıyla tasarlanan algoritması sayesinde, birden fazla sensörü birbirine yakın yerlerde çalıştırabilirsiniz.

Banner'ın Kestirimci Bakım Çözümleri ile Makina Performansını Uzaktan İzleme ve Şiddetli Hasarlar Oluşmadan Problemleri Tespit Edebilme

Tesisinizdeki makinaların sağlığını akıllı vibrasyon ve sıcaklık sensörleri yardımıyla izleyerek problemleri önceden tespit edip maliyetli ve plansız duruşların önüne geçebilirsiniz.

Vibrasyon sensörleri varsayılan ayar olarak RMS hızını ölçer; böylece makina frekanslarındaki vibrasyon en homojen şekilde ölçülebilir. Bir diğer önemli veri noktası da sıcaklık değişimidir.

Eşik değeri aşılırsa sinyal merkezi bir e-posta veya SMS uyarısı olarak gönderilebilir. Vibrasyon ve sıcaklık verileri, ayrıca toplanmaları ve analiz edilmeleri için bir PLC'nin DXM100 kablosuz Gateway'ine gönderilebilir.

Motor, pompa, kompresör, fan ve redüktörlerdeki yanlış hizalanmış, gevşek veya aşınmış parçaların makinada oluşturacağı vibrasyonu saptar.

Hataları oluşmadan önce tahmin edebilme yeteneği, üreticilerin verimliliği arttırmalarına, paradan ve zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Otomatik değer belirleme özelliği akut ve kronik durumlar için eşik değerlerini belirler. Bu sayede manuel hesaplama gerekmeden makinanın temel koşullarını otomatik olarak tanımlayabilirsiniz.

Uygulamaya göre değişen kablosuz/kablolu/hibrit, bataryalı/harici beslemeli ürün konfigürasyonları ile izleme sisteminizi oluşturabilirsiniz.

Snap Signal Donanım ve Yazılım Kiti ile Mevcut Sensörlerinizi Haberleşme Özellikli Hale Getirin ve Fabrika Verilerinizi Anında İzleyin!

Snap Signal, kablolar, dönüştürücüler ve ağ ekipmanları aracılığıyla tüm tesisinizi izleme esnekliği sunar.

Endüstri 4.0’ın önemli bir özelliği olan katmanlanabilir ağ yapısına sahiptir. Bu sayede ağ altyapısı bozulmadan istediğiniz cihazı sisteminize ekleyip, ondan veri sağlayabilirsiniz.

Her ekipmandan gelen farklı sinyal tiplerini tek bir endüstriyel prokolüne dönüştürebilir, ardından verileri hızlı ve kolay tüketim için Akıllı Gateway ile dağıtır. Hangi markayı kullandığınızdan bağımsız, birbiriyle kullanımı uygun olmayan cihazları bağlamanıza ve kontrol sistemine kolaylıkla veri aktarmanıza olanak tanır.

Tak ve çalıştır cihazları sayesinde fabrikanızın her yerinden eyleme dönüştürülebilir verilere erişerek Endüstri 4.0 uygulamalarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Yeni nesil IO-Link Master, fabrikanızdaki IO-Link haberleşmeli cihazlarınızdaki verileri doğrudan bulut sistemine, SCADA'ya ve HMI'a gönderir.

Kablosuz Kule Işıklarla Makina Durumlarının Uzaktan İzlenmesi (OEE)

Kablosuz TL70 Serisi Tepe Lambaları, birden fazla makinayı uzaktan izlemeyi, gerçek zamanlı verileri toplamayı ve uzun vadeli performans analizi yaparak OEE hesaplamaları yapmayı kolaylaştırır.

Üretim hattındaki verimliliğini arttırmak amaçlı yapılan OEE hesaplamaları, makinaların arızalı olduğu veya verimsiz çalıştığı süreyi, üretim hacmini ve reddedilen parçaları izler.

Her bir kule ışık makinanın durumlarını gösterir ve anında görsel haberleşme sağlar. TL70, makina durumunu veya inputlardan gelen herhangi bir ilave bilgiyi iletmek için DXM100 Kablosuz Gateway'e bağlanarak kayıtlı verileri çevrimdışı olarak analiz edilebilir ve lokal analiz, kritik değişikliklerin hızlı bir şekilde bildirilmesini sağlar.

Kablosuz altyapı, makinalar ile kontrol merkezi arasındaki dağınık kablolamayı ortadan kaldırır ve veri denetimini merkezileştirerek mutlak doğruluk sağlar.

Hazır montajlı olarak ya da uygulamaya özel bir çözüm sunmak için ayrı modüler segmentler halinde sipariş edilebilir.