WAGO, 1951′ deki kuruluşundan bu yana elektrik mühendisliği ve elektronik endüstrisinde yenilikçi bağlantı sistemlerine öncülük etmekte, Almanya, (Minden ve Sondershausen) İsviçre, Japonya, Fransa, Polonya, Çin, ABD ve Hindistan olarak dünyanın 8 farklı ülkesinde 9 üretim tesisi ile sanayinin her alanına ürün ve çözümleriyle yön vermektedir. WAGO‘ nun 32 farklı ülkede bulunan kendi şirketlerinden biri olan WAGO, Türkiye’de 2007’den bu yana sizlere hizmet sunmaya devam etmektedir.

Birçok Sektörde Güvenilir Çözümler Geliştiriyoruz!

WE Innovate sloganıyla yoluna devam eden WAGO, otomasyon ve bağlantı teknolojilerinde gücünü pekiştirmektedir.

Elektriksel Bağlantı Ürünleri

Basit, güvenli, bakım gerektirmez: DIN raylar, devre kartları veya buatlar için ya da kablo kanallarında veya kumanda panolarında tak-çıkar konektörler olarak kusursuz – WAGO her uygulama için doğru elektrik bağlantı çözümleri sunar.

Elektrik Bağlantı Çeşitliliği:

Ray Klemens Sistemleri, Tesiat Klemensleri, Tak-Çıkar Konnektörler, PCB Klemens ve Konnektörler,
Sahada Kablolama Klemensleri, Etiketleme.

Tüm elektrik bağlantı çözümlerimiz şu özellikleriyle öne çıkar:

 • Zaman Tasarrufu
 • Bakım gerektirmez
 • Her türlü iletken tipi için uygun
 • Tüm uygulamalar için güvenilirlik
 • Uzun süreli kontak kalitesi – teknisyen becerilerinden bağımsız

WAGO 221 Serisi Çok Amaçlı Buat Klemensi

HIZLI, KOLAY VE GÜVENLİ

WAGO 221 buat klemensi, merdiven tepelerinde ince kabloları sıra klemense takmaya çalışıp vidalamayla boğuşmamak için herhangi bir alete ihtiyaç duymadan tüm kabloların (tek damar, çok telli, çok damarlı) kolaylıkla bağlanılabilmesini sağlar.

ÇOK YÖNLÜDÜR


WAGO 221 Serisi, elektriksel ara bağlantıda yeni ve çok yönlüdür. AWG 24-12 boyutlarındaki tüm kablo tiplerini (tek damar, çok telli, çok damarlı) bağlama kabiliyeti, evrensel olarak esnek uygulanabilirliği sağlar. 221 Serisi, kompakt bir alanda farklı tel çeşitlerinin bağlanması gereken yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu nedenle 221 serisi çok amaçlı buat klemensleri için birçok farklı uygulama alanı vardır. 

Kullanım Alanlarından Bazıları

 • Elektrik Tesisatları
 • Avize Bağlantıları
 • Priz Bağlantıları
 • Evdeki Kablo Ekleri
 • Buat Kutuları

211 Serisi Buat Klemenslerin Buat Kutularında Kullanımı

Arabirim Elektroniği

WAGO’nun arayüz modülleri esnek sinyal kablolama uygulamaları için güvenli ve bakım gerektirmeyen bağlantılar sunar. Elektronik sinyal ve cihazları, sistemlere kontrollü bir şekilde bağlarlar ve kontrol / saha seviyelerinde (sistem, makine) sinyal iletimi – dağıtımı gerçekleştirirler.

Modern cihaz tasarımı farklı zorlukları karşılayabilen oldukça çeşitli komponentler gerektirir: Örnek olarak kullanım ve bakım kolaylığı, düşük yatırım maliyetleri, güvenlik ve temin edilebilirlik ile tasarım ve kullanımda basitlik verilebilir.

Tak-çıkar fonksiyon ve arayüz modülleri, dar röle ve optokuplörler ile modern, yüksek verimli anahtarlamalı mod güç kaynakları gibi çeşitli tasarımları olan farklı WAGO Arayüz Modülleri, bu zorlukların üstesinden gelmek ve kablolama ve fonksiyon düzeylerinde güvenli izolasyon sağlamak için idealdir.

 

Arabirim Elektroniği Çeşitliliği:

Sinyal Koşullandırıcılar ve İzolasyon Kuvvetlendiricileri, Akım Trafoları ve Gerilim Fişleri, Güç Kaynağı Modülleri, Arayüz Modülleri, Sistem Kablolama, Aşırı Gerilim Koruması ve Özel Elektronikler

JUMPFLEX SİNYAL ÇEVİRİCİLER

İzolasyon kuvvetlediriciler ,frekans çeviriciler, akım ve gerilim çeviriciler, limit değer anahtarlama, sıcaklık çeviriciler, potansiyometre çeviriciler gibi bir çok fonksiyon modülüne sahip Jumpflex Serisi, galvanik izolasyon ve sinyal kuvvetlendirme için güvenilir çözümler sunar.

EPSITRON GÜÇ KAYNAKLARI SİSTEMİ

Çeşitli çıkış güçlerinde güç kaynakları ve güvenilir DC koruma sistemleri.

RÖLE ve OPTOKUPLÖR

0.34 mm² den 2.5 mm² ye (22 … 12 AWG) – İletkenlerin  hazırlanmaya gerek kalmadan kolay sonlandırılması ve  1mA den 16A e değiştirilebiliryükler için güvenilir operasyon.

INTERFACE MODÜLLERİ, SİSTEM KABLOLAMA, ÖZEL ÇÖZÜMLER

Giriş/çıkış modülleri ,komponent modüller, röle modülleri, arabirim modülleri gibi yer ve kablaj tasarrufu sağlayan çözümler.

AKIM ve ENERJİ ÖLÇÜM TEKNOLOJİSİ

Güvenilir ölçme, değerlendirme, görselleştirme ve konfigüre etme için akım trafoları ve enerji ölçüm çözümleri.

NEDEN WAGO ARABİRİM MODÜLLERİ?

 • Gerekli kablolama modüllerini azaltarak ekonomik ve zaman kazandıran yapılandırma ve hesaplama
 • Modüllerin yapısı gereği , direkt etiketleme, hızlandırılmış kablolama, devreye alma ve sorun giderme
 • CAGE CLAMP® Yaylı bağlantı teknolojisi ile donatılmış güvenilir klemensler kullanıldığından sinyal hatlarının güvenli, bakım gerektirmeyen bağlantısı
 • Yerden tasarruf sağlayan, yüksek yoğunluklu kontrol kabini kablolaması

Otomasyon Teknolojisi

WAGO'nun otomasyon teknolojisi çok yönlüdür, açık standartlar sunar, üretim süreçlerinizi ve yapı uygulamalarınızı basitleştirir ve herkesi kapsayan ürün seçenekleri sunar. Anahtarlar ve sensör / aktüatör kutularına kadar, fieldbus'dan bağımsız I/O sistemleri ile yazılım, HMI cihazları ve kontrol teknolojisinden çözümler bulun.

Planlamada esneklik ve özgürlük, dağıtılmış otomasyon için kullanılan modüler ve fieldbus'dan bağımsız aygıtların en büyük avantajlarıdır. 1995 yılında WAGO otomasyon sektörüne, yapı bloğu prensibini baz alan belirli bir uygulamaya uymak için fieldbus düğümlerinin hassas bir şekilde eşleştiği fieldbus sistemini tanıtarak çığır açtı. O günden bu yana modern kontrol teknolojisi ve ekranlarla bu sistemi daha da genişletmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz.

WAGO Otomasyon Teknolojisi ile avantajlarınız:

 • En popüler fieldbus'lar ve ETHERNET standartlarının desteğiyle kontrolörden sensörler ve aktüatörlere entegre iletişim
 • Modüler konseptler ve oturmuş standartların uygulanması sayesinde hızlı başlangıç süreleri
 • Uluslararası onaylar sayesinde en zorlu çalışma şartları altında bile dünya çapında kullanma garantisi
 • Sağlam, bakım gerektirmez, güvenli ve güvenilir
 • 20 yılı aşkın otomasyon deneyimi
 • Üstün servis ve destek

Otomasyon Teknolojisi Çeşitliliği

Yazılım, Dokunmatik Paneller ve Ekranlar, Kontrolörler, I/O Sistemleri

WAGO, birbirlerine kusursuz uyan otomasyon teknolojisi ürünleri de dahil olmak üzere modern makineler, sistemler ve yapı teknolojisine yönelik tüm gereklilikler için geleceğe hazır çözümler sunmaktadır. Bu geniş ürün gamında yazılım komponentleri, işletme ve izleme ürünleri, kontrol teknolojisi çözümleri, I/O sistemleri ile switch'ler ve sensör/aktüatör kutuları yer almaktadır.

WAGO’nun PFC 200 Kontrolörleri ile Açık ve Kolay Otomasyon

WAGO’nun ikinci jenerasyon PFC 200 kontrolörleri çok daha kuvvetli ve daha fazla hafızaya sahip olarak geliyor. Bu kontrolörler klasik PLC gibi programlanabilmesinin yanı sıra, Linux tabanlı yapısı sayesinde üst seviye programlama dillerine de kapısını açıyor. Bu sayede iki farklı iş dünyasından kullanıcıların da tercih sebebi haline geliyor. #openandeasy.

Bu cihazları; WAGO’nun e!COCKPIT yazılımı ile rahatça programlayarak, ekstra geliştirme maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. e!COCKPIT geliştirme platformu çok sayıda fieldbus ve protokolü desteklemenin yanı sıra, çok sayıda ek özelliğe de sahiptir. PFC 200 içerisinde dahili Linux işletim sistemi ile geldiğinden, kontrolörün temel imajını C/C++ programa kullanılarak değiştirme/dönüştürme imkanına sahipsiniz.

Bu özellikler geliştiricilere çok geniş kapsamda imkanlar sunmakta ve onlara istedikleri an yeni çözümler üretmeye yönelik altyapıyı oluşturmaktadır. Yeni bir system güncellemesi ile PFC200 Docker’a hazır hale gelmekte ve bu geleceğe yönelik kontrolörün potansiyelini genişletmektedir. Docker teknolojisi, basit yazılım yapısını etkilemeden yeni konteynırlarının (yazılım paketleri) yüklenebilmesini sağlar. Ayrıca PFC200 serisi kontrolörler, MQTT protokolünü destekleyen sayısız bulut platformu ile de haberleşebilir.

Enerji Tasarrufuna Yönelik Üretim Teknolojileri ve Akıllı Bina Otomasyonu

WAGO, pazarın geleceğine yönelik ürün geliştirme ve çözüm üretmeye yardımcı olmaya ilgi gösteren mühendisleri istihdam etmeyi özellikle istemektedir. WAGO geliştiricilerinin geleceğe yönelik ana konularından birisi, hem firma içerisinde hem de özel müşteri çözümlerinde, enerjinin verimli kullanılmasıdır.

Almanya’da Minden ve Sonderhausen’de bulunan üretim lokasyonlarından her ikisi de Enerji Yönetim Sistemleri için uluslararası standart olan DIN EN ISO 50001 uyarınca sertifikalandırılmıştır.

Sertifikasyon ile görevlendirilmiş TÜV Süd denetçileri yalnızca enerji yönetim sistemine başarılı başlangıcı değil aynı zamanda WAGO çalışanlarının enerji verimliliği başlığındaki yüksek bilincini onayladı.

Firma yenilikçi enerji tasarrufuna yönelik üretim teknolojilerine güvenmektedir. Diğer bütün unsurların yanında, tasarruf potansiyeli ısı geri kazanımlı, modern bina teknoloji konsepti ile bina teknolojilerinde de verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

Enerji Yönetiminde ISO 50001 ile Sertifikalandırıldık

Yeni beyin takımı WAGO tarafından yapılmış ve akıllı bina otomasyonu ile donatılmış Minden lokasyonunda, 250 Ar-Ge çalışanı ile tamamlandı. Burada enerji tüketimi EnEV’nin (Alman Enerji Tasarruf Yönetmeliği) gerektirdiği oranın %15 altındadır. Almanya’da enerji verimliliği için uygulanan yüksek standartlar uluslararası olarak da uygulanmaktadır.

WAGO’nun ortak görevlerinden birisi olan enerji yönetimi için özel bir departman ve tüm alana yayılan bir deneyim değişimi önemlidir.Bütün endüstriyel uygulamalar için enerji verimliliğinin önemi WAGO’nun uluslararası birçok projesinde ortaya çıkmaktadır.Bu yüzden WAGO müşterisi BMW ile birlikte aydınlatma için enerji tüketiminin düşürülmesi konusunda standartları belirlemektedir. Bavyeralı otomobil üreticisinin üretim bantlarında 2009’un sonundan itibaren üretim bantlarında, aydınlatma için gerekli olan enerji kullanımını yaklaşık olarak %30 oranında düşüren, yeni bir aydınlatma dizaynı kullanılmaktadır.Bu aydınlatma sistemi dizaynı için temel oluşturan WAGO I/O-SYSTEM 750’ye ait Ethernet kontrolör, ona ait çeşitli bus modülleri ile birlikte, üretim binası switch kabinlerine yerleştirilmiştir.BMW tarafından standartlaştırılan WAGO Aydınlatma Dağıtım Kabinleri şirketler grubu içerisinde çok geniş bir alanda, 100’den fazla kurulumla kendilerini ispatlamıştır.

Endüstrinin bir partneri olarak WAGO’nun özgün, komple çözümleri üretimde büyük verimliliği garanti eder. Endüstriyel üretimde, enerji maliyetlerine ek olarak, sistemin verimliliği önemli bir parametredir.

Burada da WAGO özgün, komple çözümler sunmaktadır. Akıllı Bina otomasyonu ve enerji verimliliğindeki yenilikçi yaklaşımlar sergiliyoruz.

Yakın dönemde WAGO gıda endüstrisinde global olarak aktif bir müşteri için, sistem verimliliğini detaylı bir şekilde analiz eden müşteri odaklı, komple bir çözüm geliştirdi.

ETHERNET kontrolör ve kontrol paneli gibi donanımlara ek olarak bu sistem ayrıca yazılım programını, değerlendirme çizelgelerini ve veri kaydı için dosyaları içermektedir.WAGO teknolojisinin kullanımı 6 SIGMA kalite yönetim sistemi uyarınca otomatize üretkenlik ölçümüne olanak sağlamaktadır.Endüstrinin bir partneri olarak WAGO’nun müşterinin spesifik ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerme felsefesi aynı zamanda bir uluslararası kimya ve ilaç firmasının projesinde ortaya çıkmıştır. Firmanın yaklaşık olarak 100 lokasyon ve 30 ülkeye dağılmış ürün verisi kayıt sistemi için WAGO müşteri odaklı bir sistem dizayn etti ve uyguladı.WAGO’nun OPORT sistem panoları dünya ölçeğinde duruş zamanları ve ihraç miktarları dahil olmak üzere tüm üretim verisini kayıt ediyor ve bu verileri intranet üzerinden firmanın veritabanına hızlı bir şekilde iletiyor. Hazır OPORT sistem panoları mevcut üretim sistemlerine göre hızla ve kolayca teknolojik açıdan revize edilebilmektedir.